I dag debuterer PLNTY med sin nye faste fredags-spalte «Frekke fristelser på fredag». Det er fordi det er mye kultur i mat og vi vil bidra med litt nytte også! Men, vi ønsker ikke å lære bort noe gourmetkjøkken med det første.
Her får du raske, deilige tips til hva du kan piske sammen til vorspielet på fredag, om du bare skal ha et par venner på besøk eller rett og slett trekke deg tilbake alene eller sammen med kjæresten.
Møt kokka Billie Hvinden, som driver Billies Kitchen – en herlig deli-sjappe på Vinderen i Oslo.
– Jeg studerte fransk i Montpellier i Frankrike, og endte opp med å jobbe flere år som kokk i den franske byen, forteller Billie. Hun har gått i lære hos Sonja Lee på Magma, og videre praktiserte hun i London og Frankrike i tre år. Hun elsker det franske og italienske kjøkken, og har jobbet med det i Oslo, London, Baskerland og Frankrike – hvor hun spesialiserte seg i middelhavsmat.
Billie’s Kitchen er drømmeprosjektet som så dagens lys for fem år siden. Her lager hun trendy saker som smaker godt fra asia, latinamerika, nordafrika, mat fra midtøsten, fusion, fransk, italiensk – ja, alt som smaker godt og spennende!
I dag gir hun deg en lekker guacamole og salsa!
– Denne snacksen er favorittsnacksen min, super fresh, stappfull med smak, til og med sunn og får deg i skikkelig god fredagsstemning, sier hun.
Guaccomole og salsa fresca med tomat og mango
Guaccomole (2-3 pers) :
Ingredienser:
2 avokadoer
1/3 finhakket rødløk
½ hakket rød chili
1 neve hakket koriander
1/2 lime
2 ss rømme
Ta ut innmaten av avokadoene og mos det med en gaffel. Hiv i hakket løk, chili og koriander. Skvis limejusen fra limen oppi miksen og hiv opp et par skjeer med rømme. Smak til med litt salt.
Salsa fresca med cherrytomat og mango
Ingredienser:
1 pakke hakket cherrytomater
1/3 hakket mango
1/3 hakket rødløk
1 hel hakket jalapeno
½ lime
Bland sammen cherrytomater, mango, rødløk og jalapeno. Skvis lime jus over. Smak til med salt.
Server med tortillachips og et glass kjølig frisk hvitvin eller en god flaske øl.